ŚLADAMI JANA PAWŁA II PO KALISZU

W sobotę, 22 kwietnia br. odbył się VII Rajd,,Szlakiem św. Jana Pawła II po Kaliszu”.Wystartowało w nim 8 szkół. Jego celem  było budzenie zainteresowania życiem i nauczaniem Jana Pawła II oraz poznawanie miejsc związanych z pobytem Ojca Świętego w Kaliszu. W tym roku przypada 20. rocznica wizyty Ojca Świętego w naszym mieście, więc trasa rajdu wiodła Jego śladami od Gimnazjum nr 4  poprzez kościół Opatrzności Bożej, Kurię Diecezjalną (tu zwiedziliśmy redakcję czasopisma ,,Opiekun”),  pomnik Jana Pawła II na placu św. Józefa, katedrę kaliską  aż do Wyższego Seminarium Duchownego  przy ulicy Złotej 144. Podczas wędrówki uczniowie uczestniczyli w konkursach, które polegały na wykonaniu zadań otrzymanych w wyznaczonych punktach, dotyczących trasy rajdu, biografii Ojca Świętego,Jego pielgrzymki do Kalisza oraz 25. rocznicy powstania Diecezji Kaliskiej.

Przed rozpoczęciem imprezy drużyny miały dostarczyć projekt znaczka na następny rajd, album poświęcony wspomnieniom pielgrzymki Ojca Świętego do ojczyzny i zaprezentować strój związany z barwami papieskimi. Po dotarciu do seminarium uczestnicy, po krótkim odpoczynku przy smacznych pączkach, zwiedzali budynek, a w nim miejsca, które przed laty odwiedził św. Jan Paweł II. Na koniec nastąpiło podsumowanie rajdu i wręczenie nagród. Nasza szkoła zajęła III miejsce w klasyfikacji ogólnej, a jedna z uczennic Hanna Maziec z kl. 2d stanęła na najwyższym stopniu podium za wykonanie projektu znaczka na przyszłoroczną edycję rajdu.