Z życia szkoły!
IV MIKOŁAJKOWY KIJOMARSZ

16 grudnia 2017 r. grupa uczniów z naszej szkoły udała się na kolejny marsz nordic walking – towarzyszący Wigilii na Kaliskim Rynku. Impreza miała charakter charytatywny, wpisowe z rajdu zostało przeznaczone na leczenie dzieci dotkniętych chorobą nowotworową.

Uczniowie z kijami wyruszyli spod szkoły na Główny Rynek. Tam najpierw przyjrzeli się lodowym bryłom, w których dzieci rozpoczynały tworzenie rzeźb, zrobili pamiątkowe fotki na lodowym tronie, a następnie przemaszerowali trasą liczącą 4,5 kilometra, prowadzącą przez ul. Browarną, Park Miejski, Plac Bogusławskiego, ul. Częstochowską, Park Miejski, ul. Zamkową do Głównego Rynku, zażywając ruchu i świeżego powietrza. Później chętni uczestniczyli w kolejnych imprezach zorganizowanych na rynku przez Fundację „Bread of Life”, Stowarzyszenie „Teraz Kalisz” oraz portal internetowy Calisia.pl., w tym w biciu rekordu Guinnesa w największej liczbie przebranych aniołów zgromadzonych w jednym miejscu.