BIEG TROPEM WILCZYM – MARSZ NORDIC WALKING – Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę, 26 lutego br. 23 uczniów naszego gimnazjum wystartowało jako kijkarze- pod opieką p. A. Jangas i p. E. Wielgórskiej – w Biegu Tropem Wilczym. Organizatorem tej imprezy było Stowarzyszenie „Kaliscy Patrioci”, które  już po raz piąty zaprosiło mieszkańców Kalisza i okolicy do udziału w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Promując aktywność ruchową i upamiętniając żołnierzy niezłomnych, gimnazjaliści w koszulkach z podobiznami żołnierzy, obok kilkusetosobowej grupy biegaczy, pokonali trasę 1963 m wyznaczonymi alejkami Parku Miejskiego i nabrzeżem Prosny.  Na mecie ulokowanej na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki  odebrali z rąk kombatantów – pamiątkowe medale.Na koniec czekał na wszystkich ciepły poczęstunek i okolicznościowe pakiety promocyjne. Nie liczyło się zwycięstwo, ale przede wszystkim sam udział.