Sukces Gimnazjum nr 2 na XIX Rajdzie Ogrodników

W minioną sobotę, 23 kwietnia 2016 r. członkowie ,,Ciasna Bike” wzięli udział w Rajdzie Ogrodników.

Oto relacja jednego z uczestników : O godz. 9.00 wyruszyliśmy rowerami sprzed szkoły w kierunku Opatówka. Dzień był słoneczny,powietrze lekko polarne, humory dopisywały. Trasa liczyła 14 km ( w jedną stronę). Była bardzo malownicza. Poznaliśmy nowe miejsca okolic Kalisza, zwiedziliśmy fabrykę przemysłu w Opatówku. Na mecie przebrani za owoce i warzywa zaśpiewaliśmy rajdową piosenkę, odpowiedzieliśmy celująco na pytania związane z fabryką, wykonaliśmy pracę plastyczną ,, Żywa natura” oraz rozwiązaliśmy test ogrodniczo- ekologiczny.Było też zadanie sprawnościowe dla nas i nauczycieli. W tej konkurencji zwyciężyła pani Anna Jangas.W ogólnej klasyfikacji również zajęliśmy I miejsce. Ale to nie koniec naszych sukcesów. Projekt znaczka rajdowego ucz. z klasy 3 b- Wiktorii Tomalak uznano za najlepszy. Należy podkreślić, że tę wycieczkę pomogli nam zorganizować oraz czuwali nad naszym bezpieczeństwem pp. Krzysztof i Agnieszka Stelmarczykowie z synem Norbertem, p. Piotr Nowicki, p. Paweł Nowicki i p. Urszula Karpała. Opiekunami grupy rowerowej ,, Ciasna Bike” były panie: M. Urbaniak, A. Jangas, B. Ławińska.