Lekcje muzealne

W dniach 12-14 kwietnia 2016 r. klasy I d, I c, II d (pod opieką  p.E. Ignasiak, p.P.Marciniak, p. E.Grzesiak, p. M.Kabały) wzięły udział w wyjątkowych lekcjach w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej.

Gimnazjaliści  obejrzeli wówczas wystawę pn. ,,Historia przemysłu muzycznego w Kaliszu”  (inaugurującą  projekt ,,Muzyczny Kalisz 2016 – wczoraj, dziś, jutro” ). Wysłuchali również wykładu pana Jana Kiblera, który w sposób przystępny, rzeczowy, a zarazem niezwykle zajmujący przybliżył zwiedzającym  bogate  tradycje fortepianmistrzowskie  grodu nad Prosną i opowiedział m.in. o skomplikowanym tworzeniu fortepianów oraz ich renowacji. Młodzież  miała  też okazję zobaczyć przyrządy i narzędzia z ponadstuletnią metryką służące do produkcji ww. instrumentów oraz  podziwiać współczesne prace dyplomowe uczniów Technikum Budowy Fortepianów. Niewątpliwą atrakcją dla uczestników tych niezapomnianych  lekcji w muzeum była także możliwość zagrania na znajdujących się na wystawie pianinach i fortepianie.