Rocznica założenia SKR „Ciasna Bike”

Minęły już 2 lata od założenia koła rowerowego w naszej szkole. W ciągu tych 24 miesięcy zorganizowano 13 wycieczek i rajdów rowerowych po Kaliszu i okolicy, spotkanie z mistrzem kolarstwa szosowego – Bartłomiejem Matysiakiem, członkami klubu rowerowego „Powiat Kaliski” i „Rowerem do Nowoczesności”.

Szkoła zakupiła nowe rowery, kaski i koszulki z napisem „Gimnazjum nr 2 w Kaliszu”. Zorganizowano wigilię, obchody I rocznicy założenia SKR oraz wyjście na lody. W tym roku szkolnym w ramach koła utworzono Bike Club, czyli Klub Przyjaciół SKR. Jego członkami zostały osoby dorosłe. Podczas obchodów 2. rocznicy istnienia ,, Ciasna Bike” gościliśmy właśnie członków Bike Club, absolwentów oraz nowych miłośników rowerów. Wspominając wspólnie spędzony czas, oglądaliśmy zdjęcia oraz planowaliśmy już kolejne wycieczki i rajdy. Bowiem celem naszej działalności jest wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez wdrażanie do aktywności sportowej i rekreacyjnej.

2015-10-13 15.48.41