„BARWY JESIENI”  NA ROWERZE

Puchar Starosty Kaliskiego za III miejsce w kwalifikacji drużynowej oraz I miejsce w konkursie dendrologicznym zdobyli uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny uczestnicząc w rajdzie „Barwy jesieni” zorganizowanym m.in. przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz kaliski oddział PTTK.

Rajd odbywał się po raz szesnasty , a nasza szkoła może poszczycić się faktem, że uczestniczy w nim co roku. Tym jednak razem całą trasę spod gimnazjum aż na metę rajdu zlokalizowaną obok leśniczówki w Słonecznej (Rożdżały) gimnazjaliści wraz z opiekunami: panią Ewą Wielgórską, panią Anną Jangas, panią Beatą Ławińską i panią Małgorzatą Olejniczak pokonali na rowerach. Wsparcia w opiece nad młodzieżą udzielili szkole dwaj panowie z Kaliskiego Klubu Rowerowego, za co serdecznie dziękujemy.

Oto relacja jednej z uczestniczek wyprawy:

Trasa rajdu wiodła przez Park Miejski, Rajsków, Winiary oraz Nędzerzew i Kościelną. Mknąc alejkami, a potem drogą rowerową, podziwialiśmy mieniące się przed naszymi oczami barwy jesieni – nie bez przyczyny taką właśnie nazwę nosi rajd. Wdychając świeże i bardzo rześkie poranne powietrze, ciesząc nasze oczy widokami zieleni leśnej, ćwiczyliśmy piosenkę turystyczną, która miała być później oceniana na mecie trasy. Tekst do melodii „Hej, sokoły” ułożyły cztery uczennice klasy 1d: Hania Maziec, Gabrysia Goździewicz, Maja Błaszczyk i Julia Walczak. W naszej piosence dzwonił dzwoneczek rowerowy, a pani wywijała na rowerze swojego brata. Za przygotowany utwór, proporzec oraz wystylizowane jesiennie stroje grupa otrzymała maksymalną liczbę punktów.

Po przybyciu na metę posililiśmy się pysznym, gorącym żurkiem, upiekliśmy sobie kiełbaskę przy ognisku i tak wzmocnieni wystartowaliśmy w rajdowych konkurencjach. Było nam ogromnie miło, gdy okazało się, że w jednej z nich, w konkursie dendrologicznym polegającym na rozpoznawaniu drzew i krzewów po liściach I miejsce zdobyli Eryk Latański z klasy 1d oraz Robert Kaleta z 2 d. Okazało się, że to nie koniec niespodzianek, bo w odbywającej się podczas finału rywalizacji opiekunów „Masz babo placek” na II miejscu uplasowała się pani Anna Jangas.

Wyczerpani, ale szczęśliwi jeszcze raz pokonaliśmy piękną trasę wśród kolorowych liści i powróciliśmy (na szczęście cali i zdrowi) pod naszą szkołę.