Drodzy szóstoklasiści!

Szanowni Rodzice!

Przed Wami decyzje dotyczące wyboru gimnazjum. Mamy nadzieję, że w poszukiwaniach placówki pozwalającej kształtować osobowość oraz zdobywać wiedzę na kolejnym etapie edukacji zapoznacie się z ofertą naszej szkoły i uwzględnicie ją w swoich wyborach. Z góry dziękujemy i zapewniamy, że odpowiedzialnie i rzetelnie realizujemy idee szkoły nowoczesnej, bezpiecznej i przyjaznej.

W najbliższym czasie uaktywniona będzie internetowa strona naboru do szkół gimnazjalnych: gimnazja-kalisz.nabory.pl. Tak jak w poprzednich latach większość danych związanych z wyborem gimnazjum trzeba będzie wypełnić za pośrednictwem formularzy umieszczonych na tej witrynie. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli pierwszą wskazaną przez Was szkołą będzie gimnazjum na Ciasnej:-)

Oferta na rok szkolny 2014/15

W roku szkolnym 2014/2015 planujemy następujące klasy:

KLASA DWUJĘZYCZNA – NOWOŚĆ W KALISZU!!!

• zajęcia prowadzone w języku polskim i języku angielskim
  • 6 godzin j. angielskiego (w tym zajęcia z native speakerem) przygotowujące pod względem leksykalnym do zajęć dwujęzycznych tzn. prowadzonych w języku polskim i języku angielskim w proporcjach dostosowanych do możliwości uczniów.
  • w I okresie nauczanie dwujęzyczne obejmie blok humanistyczny, w II okresie planowane są zajęcia dwujęzyczne z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych
  • ukończenie tej klasy stwarza możliwości kontynuowania nauki w klasie dwujęzycznej w II LO w Kaliszu i przystąpienia do matury międzynarodowej

Nabór 2014/15 – Regulamin klasy dwujęzycznej

SPORTOWA

• z piłką nożną dla dziewcząt i chłopców (zajęcia prowadzone przez trenera KKS Włókniarz 1925 Kalisz)
  • Trener zaprasza na testy sprawnościowe do Gimnazjum nr 2 w każdy wtorek od 11.03.2014 r. do 15.04.2014 r. od godziny 17.00

E-KLASA

• z rozszerzonym programem języka angielskiego i informatyki
  • lub z rozszerzonym programem języka angielskiego i matematyki

HUMANISTYCZNO-ARTYSTYCZNA

• zajęcia wokalne,
  • zajęcia teatralne i dziennikarskie,
  • zajęcia plastyczne
  • zajęcia z instruktorem tańca

OGÓLNA

• z językiem angielskim i niemieckim

Wszystkie klasy uczą się z wykorzystaniem tabletów, laptopów i tablic multimedialnych!

Film promujący naszą szkołę:

www.youtube.com/watch?v=AQFv34uOb0s&feature=youtu.be