Dzień Ziemi w Gołuchowie

29 kwietnia 2014 roku  uczestniczyliśmy w obchodach XIII edycji Dnia Ziemi w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Nasz udział w tej imprezie to występ zespołu wokalnego pod kierunkiem pań Anny Kot i Emilii Walczak, oraz rajd ekologiczny „Pod drzewami” przygotowany przez uczniów klasy II B pod opieką pani Elżbiety Zimnej. W rajdzie tym uczestniczyło 11 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z Kalisza i Gołuchowa. Zadaniem uczestników było dotarcie do 12 punktów rozmieszczonych na terenie parku i wykonanie zadań. Tematyka rajdu dotyczyła lasów, ekologii i Gołuchowa. I miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 7 w Kaliszu, drugie reprezentacje szkół nr 11 i 21 z Kalisza.

Za całoroczną pracę grupa młodych ekologów z naszej szkoły odebrała odznaki „Honorowego Opiekuna Miejsc Przyrodniczo-Cennych Gołuchowa„. Są to uczniowie klasy II B Gabriela Baranowska Iga Iwanow, Agata Szymczak, Olgierd Dzimiński, Kacper Szczęsny, Mateusz Kubiak, Krystian Matczak, Bartosz Rybczyński, Adrian Węclewski, Gabriel Kuś, Dawid Graczyk.

Podczas obchodów Dnia Ziemi laureaci EkoKonkursu ze szkół podstawowych odebrali nagrody książkowe.

Zobacz artykuł na temat tego wydarzenia na stronach Urzędu Miasta Kalisza