Pamiętnik Tygodnia Zdrowia<br />Poniedziałek, 5 maja 2014 r.

Obchody Tygodnia Zdrowia rozpoczęły się już 26 kwietnia 2014 r. Białą Sobotą. W tym dniu mieszkańcy Kalisza mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów, badań profilaktycznych i diagnostycznych (badania osteoporozy, poziomu cukru, cholesterolu, ciśnienia krwi, słuchu, spirometrii …). Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Natomiast 5 maja 2014 r. uczniowie udekorowali szkołę owocowymi plakatami, sentencjami o zdrowiu oraz wykonali wystawę produktów ze szkodliwymi substancjami chemicznymi w swoim składzie.

Pracownicy Straży Miejskiej przeprowadzili wśród uczniów zajęcia z użyciem alkogogli. Przy pomocy tych okularów młodzież mogła zbadać, jak reaguje nasz organizm po spożyciu alkoholi i dopalaczy. Na dużej przerwie można było przyłączyć się do ćwiczących aerobik. W tym dniu wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom  szkoły zostały rozdane soczki.  Jutro zapraszamy do udziału w dalszych działaniach prozdrowotnych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.