III edycja Masz Talent

W środę 2 kwietnia w  odbyła się w naszej szkole III edycja konkursu Masz Talent dla kaliskich szkół podstawowych. Celem programu było poszukiwanie i promowanie młodych talentów w różnych dziedzinach kultury i sztuki. Na scenie mogliśmy podziwiać talenty różnorodnych artystów: tańczących, śpiewających, recytujących, grających na instrumentach, a nawet mistrzów kostki Rubika i  hula-hoop. Były również niesamowite pokazy sportowe i akrobatyczne, a także prezentacja prac plastycznych.

Nie mogło zabraknąć znanego wszystkim jury, czyli Agnieszki Chylińskiej,  Kuby Wojewódzkiego oraz gościa specjalnego – Simona Cowella, w których postacie wcielili się uczniowie naszego gimnazjum. Po burzliwych obradach  jury wybrało najbardziej utalentowanych, młodych ludzi.

Wszyscy finaliści zaprezentowali się rewelacyjnie, jednak najlepsi okazali się uczniowie ze SP nr 14 – zespół muzyczny Fourteen oraz uczeń ze Szkoły Podstawoej nr 17 –  Piotr Goździewicz. Drugie miejsce zajęli – Agata Hasik (SP nr 17),  Gabriela Gola (SP nr 17) oraz Anna Kościelak  (SP nr 16)  Miejsce trzecie – Michalina Przybyłowska (SP nr 8), Aleksandra Łuczak (SP nr 14), Katarzyna Zgarda (SP nr 14) oraz Martyna Skarupa (SP 14)

Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Matlak, Maja Kubala i Julia Krzyżanowska (SP 14), Jacek Poziemski (SP 14), Wiktor Wytwer (SP 23), Aleksandra Lipke (SP 7), Julia Marciniak (SP 8), Eliza Konieczna i Julia Dolacka (SP 17)

Serdecznie gratulujemy!

Wielki Finał uświetniły również występy uczniów naszego gimnazjum. Można było usłyszeć covery znanych hitów w wykonaniu naszego zespołu wokalnego pod kierunkiem pani Ani Kot.

Oprócz osób biorących udział w konkursie na scenie pojawili się „goście specjalni”- tańczące maluchy z anglojęzycznego przedszkola Oleńka, grupa STREET WORK OUT oraz teatr tańca Szafa. Na scenie pojawił się także nasz absolwent, finalista programu Mam TalentOlaf Bressa. Owacjom nie było końca!