XXXV  Rajd Uroki Zimy

W niedzielę 2 marca 2014 r przy pięknej, słonecznej pogodzie, odbył się kolejny rajd Uroki zimy. W imprezie wzięło udział ponad 150 uczestników z dziesięciu szkół Kalisza i powiatu, w tym drużyna z naszego gimnazjum, złożona z uczniów klasy Id i IIIa. Celem rajdu, obok popularyzacji aktywnych form rekreacji i wypoczynku, było zapoznanie ze specyfiką pracy Policji i Straży Miejskiej. Po pokonaniu 5 kilometrowej trasy i rozwiązaniu konkursu krajoznawczego o Kaliszu oraz konkursu ze znajomości  przepisów ruchu drogowego, dotarliśmy do mety rajdu mieszczącej się na terenie Komendy Miejskiej Policji przy ul. Kordeckiego. Tutaj po ciepłym posiłku i potwierdzeniu punktów na odznaki Turystyki Pieszej przystąpiliśmy do konkursu strzeleckiego z broni pneumatycznej. Dotlenieni i zrelaksowani, zajmując VI miejsce w punktacji ogólnej, wróciliśmy z imprezy.