Kolejny puchar zdobyty podczas rajdu

W sobotnie przedpołudnie 25 stycznia 2014 r. ekstremalnie niskie temperatury nie przeszkodziły drużynie naszego gimnazjum w pokonaniu trasy XXI Rajdu Szlakami Powstania Wielkopolskiego oraz zdobyciu trzeciego w tym roku szkolnym pucharu. Tym razem wyruszyliśmy do Szczypiorna by uczcić 95 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Tutaj na terenie COSSW sprawdziliśmy się w szeregu zadaniach rajdowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sprawnościowe, takie jak: rzut granatem do celu czy strzelanie z broni pneumatycznej. Ponadto musieliśmy fachowo udzielić pierwszej pomocy ćwicząc na profesjonalnym sprzęcie, poradzić sobie z zadaniami kartograficznym, odszukać miejsca związane z powstaniem, pod tablicą upamiętniającą powstańców zapalić znicz oraz wykonać zadania w Izbie Pamięci Szczypiorniaka i Legionistów Polskich. Na mecie z kolei trzeba było zaprezentować drużynę, symbole narodowe i wykonać pieśń patriotyczną. Składową rajdu był też konkurs historyczny Powstanie Wielkopolskie 1918-1919, który odbył się w przeddzień imprezy w III LO w Kaliszu. Wystartowali w nim uczniowie kl. I d – Norbert Lis oraz Szymon Maziec zdobywając wysokie III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Całą dzielną drużynę rajdową, która nie dała się pokonać 15 stopniowemu mrozowi, stanowili tym razem uczniowie klasy III a oraz I d pod opieką p. Ewy Wielgórskiej.