Mądry wybór – udane życie

20 maja uczniowie klasy 1b uczestniczyli w koncercie profilaktycznym zrealizowanym przez fundację Bądźmy Razem w ramach kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ. Podczas tej imprezy o powodach uzależnień takich jak: brak miłości, zagubienie, samotność, trudnej drodze wychodzenia z nałogu, ogromnych stratach, jakie uzależnienia powodują w życiu człowieka opowiadał – Jarosław Wajk, były wokalista Oddziału Zamkniętego. Jego występ zatytułowany Brałem – nie było mnie, przestałem – jestem poprzedzony był świadectwami rodzica dziecka uzależnionego, który od wielu miesięcy boryka się z problemem uzależnienia swojej córki oraz dwudziestoletniego Krystiana, który narkotyki zaczął brać w gimnazjum, a jego leczenie w ośrodku uzależnień trwało prawie 2 lata.

Jestem bardzo przewrażliwiony na tym punkcie, że często młodzież powtarza, że marihuana to nie narkotyk. Wielu specjalistów i ludzi, którzy miało z narkotykami do czynienia, nazywa marihuanę bramą do kolejnych prób ze środkami psychoaktywnymi, a młodzież twierdzi, że jednak tak nie jest. Nawołuję, żeby nie ignorować tego narkotyku. Młodzi ludzie powinni nauczyć się stawiać czoła problemom, a nie uciekać od nich. Chcę powiedzieć młodym ludziom, że zażywanie narkotyków nie rozwiąże ich problemów Jestem tu, bo wychodzę z założenia, że świadectwo ludzi, którzy mają doświadczenie z nałogiem, bardziej przemawia niż wypowiedzi specjalisty, który jest teoretykiem.

Nasi uczniowie byli pod dużym wrażeniem tego spotkania, które było świetną lekcją profilaktyki.

ztu132