Debata ekologiczna

Dnia 22 marca 2013 roku, w Gimnazjum nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Kaliszu miała miejsce debata zorganizowana przez uczennice klasy 3d – Aleksandrę Bielską i Klaudię Kłos, w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej Sejm Dzieci i Młodzieży. Debata przebiegała pod nadzorem pani Dyrektor Katarzyny Garnuszewskiej-Goździewicz, p. Elżbiety Zimnej oraz p. Pauliny Marciniak. Przedmiotem rozmów była ekologia, a zwłaszcza ekologiczny transport.

Na tak ważne dla nas tematy zdecydowali się dyskutować przybyli goście : pan europoseł Andrzej Grzyb, pani Karolina Pawliczak radna Miasta Kalisza, pani Alicja Antonowicz biolog, pracownik Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, pani Ewa Wielgórska nauczyciel geografii naszego gimnazjum, pani Małgorzata Urbaniak nauczyciel biologii naszego gimnazjum, pan Roman Piotrowski radny Miasta Kalisza, pan Robert Matczak specjalista od publicznego transportu zbiorowego, nauczyciel historii w Gimnazjum w Russowie. Podczas odpowiedzi na pytania poruszyli oni temat ścieżek rowerowych w Kaliszu, ale także tego, jak bezpiecznie się poruszać. W trakcie tego przedsięwzięcia swój talent zaprezentował nam Olaf Bressa.
Pod koniec spotkania pan europoseł Andrzej Grzyb opowiedział nam, jak wygląda dzień w Europarlamencie.
Goście oraz uczestnicy debaty wyszli z sali z poczuciem zadowolenia a uczniowie z większą wiedzą na temat ekologicznych środków transportu.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia