Z życia szkoły!
VI RAJD PIESZY <i>BURSZTYNOWYM SZLAKIEM  </i>

30 września 2017 r. 20 – osobowa ekipa z naszej szkoły wzięła udział w VI edycji rajdu pieszego ,,BURSZTYNOWYM SZLAKIEM …i śladem Stefana Szolca-Rogozińskiego”. Imprezie tej przyświecały następujące cele: uczczenie Kaliskiego Roku Stefana Szolca-Rogozińskiego, wzbogacenie wiedzy o podróżniku i jego dokonaniach, popularyzacja wiedzy o Kaliszu, bursztynie i starożytnym szlaku handlowym. Uczestnicy rajdu zapoznali się ze sztuką Jana Tarasina, poznali walory Parku Miejskiego oraz Rezerwatu Archeologicznego w Kaliszu, tj. Zawodzia. Zadania, które miały do wykonania zespoły uczniowskie, zmuszały do logicznego myślenia, uruchamiały wyobraźnię, doskonaliły umiejętności czytania map oraz współpracy w grupie, a także były okazją do wspaniałej, aktywnej formy rekreacji i wypoczynku.

W biegu na orientację nasza szkoła zdobyła II miejsce, a w zabawie pn. „Głuchy telefon” – III miejsce. Wielkie gratulacje!