Z życia szkoły!
Rajd <i>Śladami przodków</i>

16 września 2017 r. nasza szkolna ekipa rajdowców pod opieką p. Wielgórskiej i p. Olejniczak brała udział w rajdzie „Śladami przodków”. Ta XI edycja zbiegła się z XXV Europejskimi Dniami Dziedzictwa Kulturowego w Kaliszu.

W sobotę o godz.8.45 na Głównym Rynku 30 osób z naszej szkoły zebrało się, by rozpocząć wędrówkę po Kaliszu. Na początku udaliśmy się do ratusza na wystawę fotograficzną dokumentującą drewniane kaliskie budowle. Następnie przewodnik PTTK poprowadził nas przez park miejski prosto na Rajsków, opowiadając o przeszłości naszego miasta. Okrążyliśmy całe osiedle, zahaczając o piekarnię prowadzoną przez pana Pawlaka, który poczęstował nas swoimi sławnymi ciastkami.

Nikt nie zauważył, że nagle znaleźliśmy się na mecie. Gospodarze Regionalnej Pracowni Krajoznawczej przywitali nas z otwartymi ramionami jako pierwszą przybyłą drużynę. Zostaliśmy poczęstowani ciepłym żurkiem i aromatyczną herbatą i kawą. Kiedy wszyscy byli już najedzeni, zaczęły się dodatkowe konkursy. W konkursie o bezpieczeństwie szkołę reprezentowali Hanna Maziec z 3d wraz z Jakubem Chudziakiem z 2d. Udało im się wywalczyć II miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni. Hania i Karolina Gałecka zdobyły III miejsce w konkursie pierwszej pomocy. Nasza Hanna wraz z kolegą z klasy, Kamilem Sobieckim otrzymali wyróżnienie w konkursie historyczno – krajoznawczym. Gabrysia Goździewicz i Weronika Samulak z klasy 3d wykonały projekt znaczka na przyszły rok. Wielkie brawa należą się niezastąpionej Gabrysi Goździewicz, która stworzyła flash mob i w zaledwie 3 godziny dała radę nauczyć kroków całą grupę, co przyczyniło się do naszej wygranej.

Choć podczas wręczania nagród na niebie pojawiły się chmury, w naszych sercach wciąż świeciło słońce. Udało nam się wrócić do szkoły z pucharem za III miejsce w klasyfikacji generalnej. Jesteśmy bardzo dumni z wygranej i mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja będzie równie ciekawa jak ta.

Relację z rajdu przygotowała Agnieszka Forysiak z kl. 2d