DZIEŃ KOBIET NA SPORTOWO

W weekend, 11 marca br. odbył się kolejny rekreacyjny marsz nordic walking zorganizowany z okazji Dnia Kobiet.

Tym razem aktywnie z kijami stanęło na starcie kilkudziesięciu zawodników, w tym 16 uczniów naszej szkoły (wraz z trzema opiekunkami ) – gotowych na sportowo uczcić ten dzień. Impreza przygotowana przez organizatora rozpoczęła się od rozgrzewki przy amfiteatrze w Parku Przyjaźni, a następnie wyruszono Trasą Bursztynową, przez ul. Bolesława Pobożnego na Zawodzie. Odpoczynek zarządzono na przystani na Wale Piastowskim, skąd udano się nabrzeżem Prosny do parku, kibicując po drodze płynącym wpław równolegle zawodnikom – startującym w XI Spływie Twardzieli rzeką Prosną 2017. Cała trasa marszu liczyła ok. 4 km. Na mecie ulokowanej przy Domku Parkowego czekała niespodzianka na panie oraz słodki poczęstunek dla wszystkich.